הלוואה בערבות המדינה

כאשר מקימים עסק חדש ומחפשים מקורות מימון על מנת להגשים את המטרות הפיננסיות של בעל העסק, כדאי להכיר את האפשרות לקבל הלוואה בערבות המדינה. השגת אשראי ראשוני הוא הכרח עבור כל עסק. העסק החדש נזקק להוצאות ראשוניות לא מעטות, ולא משנה באיזה תחום מדובר. יש צורך בציוד, בחלל עבודה, בשיווק משמעותי על מנת ליצור היכרות עם העסק החדש. לעיתים העסק זקוק לעובדים נוספים כבר מיומו הראשון ולשם כך יש צורך בתקציב שישמש לתשלום משכורות על פי החוק.

על מנת להצליח בשלבים ראשונים אלו, יש צורך בהשקעה. לא תמיד בעל העסק יכול להביא מכיסו את ההשקעה הזו, וגם לא תמיד מומלץ לעשות כך, גם אם ישנה אפשרות. במקרים רבים היזם או בעל העסק פונים לבנק או לגוף פיננסי גדול אחר על מנת לקבל אשראי. לא תמיד הבקשה להלוואה מאושרת. לכן חשוב להכיר את האופציה של הלוואה מהמדינה.

הלוואה בערבות המדינה היא פתרון מצוין לעסקים קטנים ובינוניים חדשים. הלוואות אלו נועדו לעודד צמיחה בשוק ולעודד בעלי עסקים קטנים ובינוניים. ההלוואות הללו ניתנות בגובה של עד כ-500,000 ₪ לעסקים בהקמה. ההלוואות ניתנות לבעלי העסקים באמצעות הבנקים. הבנק מעמיד את ההלוואה – מגובה בערבות המדינה. כך יוצא שיזמים המעוניינים להקים עסק ואולי לא היו מקבלים אשראי לכך מהבנק – יכולים לקבל את הכסף הנחוץ להם.

אחד מהיתרונות הבולטים של התוכנית הוא שכל אחד יכול לפנות לקבלת הלוואה בערבות המדינה. יש צורך בהגשת תכנית עסקית ויכולת סבירה להבטיח את החזרת ההלוואה על מנת להבטיח את הצלחת הבקשה.

חשוב לדעת כי לא מוכרחים להגיש באופן עצמאי את הבקשה. לא תמיד בעל העסק הטרי יודע להכין תכנית עסקית מקצועית והדבר עלול לפגוע בסיכוייו לאישור הבקשה. במקרים אלו יש לדעת כי ניתן גם לפנות לאישור הבקשה להלוואה באמצעות חברה חיצונית. ישנן חברות המתמחות במתן ייעוץ לקראת הגשת בקשה לאישור קבלת הלוואה בערבות המדינה. חברות אלו מנוסות בתחומן ויודעות אילו תכניות צריך להגיש לוועדה על מנת לקבל הלוואות מדינה.

 

3 תגובות בנושא “הלוואה בערבות המדינה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.